Еректильна дисфункція

Еректильна дисфункція

Еректильна дисфункція – це нездатність досягти та підтримувати ерекцію, достатню для задовільного статевого акту. Часто вона супроводжується індивідуальним дискомфортом та труднощами у взаєминах зі статевим партнером. Допомогти вирішити цю проблему може досвідчений уролог Києва.

Чому проявляється

Еректильна дисфункція розглядається як симптом інших захворювань, а саме: серцево-судинної системи, ендокринної, нервової, сечостатевої та психіки. Симптоми статевих розладів можуть наростати поступово:

 • збільшення пошкодження судин через гіпертонію та надлишковий холестерин;
 • раптово визначається у людини, яка активно вела сексуальне життя;
 • вплив психологічних факторів (стрес, депресія, тривога);
 • прямий вплив інших причин (вживання великої кількості алкоголю, тютюнопаління).

При появі одного з факторів потрібно терміново записатися на консультацію уролога.

Чи можливо повністю вилікувати?

Можливість повного одужання залежить від причини. Ефективність пероральних препаратів для лікування еректильної дисфункції є дуже високою. У пацієнтів з тяжким ураженням судин, запущеним діабетом, ушкодженням тканин статевого члена та недостатністю тестостерону ефективність пероральних препаратів нижча.

Хороші результати досягаються після використання ін’єкцій в кавернозні тіла статевого члена або вакуумних пристроїв. Ці методи можуть бути ефективними та показані деяким чоловікам, які не реагують на пероральні препарати або не можуть їх використовувати.

У диференціальній діагностиці порушень статевої функції велику роль відіграють докладний статевий анамнез, а також ретельне лабораторне та візуальне дослідження. Враховуючи те, що причин порушення ерекції безліч, – пацієнтам обов’язково призначають аналіз:

 • крові та сечі;
 • рівня глюкози натще;
 • креатиніну;
 • сечовини;
 • тестостерону;
 • пролактину та інших гормонів за потребою;
 • дослідження на захворювання, що передаються статевим шляхом (особливо трихомонада).

Дані тести проводяться на початкових етапах обстеження, подальша діагностика та лікування у лікаря-уролога залежать від загального стану хворого, бажання лікуватися та фінансових можливостей пацієнта.

Психотерапевтичні та тренувальні методи показують хорошу ефективність у випадках, коли проблема виникає у якийсь момент сексуального функціонування (наприклад, не протягом усього життя), партнери мають добрі стосунки, є взаємне бажання та гарний загальний стан здоров’я. Однак, сучасний лікування імпотенції рекомендує включати психотерапію при еректильній дисфункції незалежно від її причин.

Як лікар ставить діагноз?

Еректильна дисфункція – це не окреме захворювання. Швидше, вона вважається симптомом, який вимагає розпізнавання першопричин. За статистикою виходить, що у 80% випадків основна причина пов’язана з органічними чинниками (найчастіше проблема з системою кровообігу), а 20% – психогенні чинники. Правильна діагностика та лікування дуже важливі не тільки для якості сексуального життя чоловіка та пари, але й для загального стану здоров’я людини. Порушення потенції та знижене лібідо є одних з найчастіших проявів постковідного синдрому у чоловіків. Тому необхідно прийти на консультацію уролога у Києві.

Професійний лікар проведе обстеження у кілька етапів:

 • детальне інтерв’ю пацієнта та його партнера;
 • використання анкетних методів та шкал;
 • біохімічні та гормональні аналізи взятої крові;
 • урологічне обстеження, іноді також неврологічне та терапевтичне;
 • апаратні методи (УЗД судин статевого члена, простати, органів калитки, щитоподібної залози, прилади для вимірювання нічної ерекції).

Усім пацієнтам перед початком лікування рекомендується максимально виключити фактори ризику відхилень з боку ерекції. Важлива нормалізація способу життя та режиму сексуальної активності. Ключовим етапом є вирішення питання про можливість скасування або заміни лікарських препаратів, що приймаються, здатних негативно впливати на ерекцію.

На усіх етапах, та при усіх формах порушення потенції (імпотенції) рекомендована консультація психолога, психотерапевта, для більш якісного та швидкого виходу з даної давлючої ситуації. Психотерапія допомагає визначити психологічні фактори, що могли спричинити порушення ерекціїї та лібідо.

В медичному центрі ви можете отримати комплексну допомогу лікаря уролога та психолога – психотерапевта за попереднім записом.